Najnowsze Posty

O MNIE


Nazywam się Maria Brzegowy. Ukończyłam studia mgr na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, spec. z dietetyką na krakowskim UR, a obecnie staram się o tytuł doktora w zakresie TŻ. W tym roku rozpoczęłam również studia podyplomowe - Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna na UJ.

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków (PSD) oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN). Na co dzień pracuję w krakowskiej przychodni Gastromedica, I-medica w Żegocinie oraz w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. S. Dudricka w Skawinie. Prowadzę także swoją własną praktykę online.

Moim dodatkowym zajęciem jest redagowanie artykułów o treści żywieniowej dla serwisów, magazynów oraz marek. Na swoim koncie mam m.in. teksty pisane dla producenta wód Żywiec Zdrój, a aktualnie współpracuję m.in. z portalem sieci aptek Dbam o Zdrowie.

Prowadzę warsztaty, wykłady, zawsze chętnie uczestniczę w akcjach promujących zdrowie. Z zawodowego życiorysu mogę wymienić m.in. prelekcje dla zespołów medycznych (m.in. dla Szpitala im. Kopernika w Krakowie oraz pielęgniarek z Nowego Sącza), prelekcję w ramach Zjazdu POLSPEN w 2017 roku oraz szkolenie dla dietetyków z zakresu żywienia pacjentów onkologicznych. W 2015 roku miałam też okazję sprawdzić się jako wykładowca studentów dietetyki na MWS im. Dietla w Krakowie.

W swojej pracy stawiam na indywidualność i możliwość wyboru, wyznaczam granice, ale ich nie zamykam. Wyznaję Teorię Umiaru, którą sama sobie zdefiniowałam.

W 2013 roku zostałam Mamą i to właśnie ta rola jest najważniejszą w moim życiu. W wolnych chwilach - jak to kobieta - lubię biegać po sklepach, czytać książki i oglądać n-ty sezon Rodzinki.pl :) Blog to moje miejsce na naukę - z każdym przepisem popełniam mnóstwo błędów, ale uczę się czegoś nowego i staram się zarazić tymi smakami innych. Kocham gotować i kocham jeść! Bazuję przede wszystkim na diecie śródziemnomorskiej, ale bliżej mi raczej do kuchni roślinnej.

Witaj na moim blogu :)
Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.


KONTAKT


_____________________________________


WYBRANE CERTYFIKATY (KURSY / KONFERENCJE)


ZOBACZ RÓWNIEŻ