Najnowsze Posty

O MNIE


Nazywam się Maria Brzegowy. Ukończyłam studia mgr na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, spec. z dietetyką na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym, a także studia podyplomowe - Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie staram się o tytuł doktora w zakresie TŻ. 

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków (PSD) oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu (POLSPEN). Na co dzień pracuję w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. S. Dudricka w Skawinie, a także w krakowskiej przychodni Gastromedica oraz Ortotop. Od 2 lat ściśle współpracuję również z Oddziałem Klinicznym Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej oraz Nowotworów Tkanek Miękkich Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie gdzie zajmuje się pacjentami po przebytych operacjach bariatrycznych.

Moim dodatkowym zajęciem jest redagowanie artykułów o treści żywieniowej dla serwisów, magazynów oraz marek. Na swoim koncie mam m.in. teksty pisane dla producenta wód Żywiec Zdrój, a aktualnie współpracuję m.in. z portalem sieci aptek Dbam o Zdrowie.

1 sierpnia oficjalną premierę miała książka, której jestem współautorką - razem z Katarzyną Turek oraz Magdaleną Maciejewską-Cebulak. "Nie daj się rakowi! Wsparcie żywieniowe w chorobie nowotworowej" została wydana dzięki współpracy z krakowskim Wydawnictwem M. Więcej o książce przeczytacie tutaj KLIK.

Prowadzę warsztaty, wykłady, zawsze chętnie uczestniczę w akcjach promujących zdrowie. Z zawodowego życiorysu mogę wymienić m.in. prelekcje dla zespołów medycznych (m.in. dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz dla zespołu pielęgniarek z Nowego Sącza), prelekcje w ramach Zjazdu POLSPEN w 2017 i 2018 roku oraz szkolenie dla dietetyków z zakresu żywienia pacjentów onkologicznych. W 2015 roku miałam też okazję sprawdzić się jako wykładowca dla studentów dietetyki na MWS im. Dietla w Krakowie. 

W swojej pracy stawiam na indywidualność i możliwość wyboru, wyznaczam granice, ale ich nie zamykam. Wyznaję Teorię Umiaru, którą sama sobie zdefiniowałam. 

W 2013 roku zostałam Mamą i to właśnie ta rola jest najważniejszą w moim życiu. W wolnych chwilach - jak to kobieta - lubię biegać po sklepach, czytać książki i oglądać n-ty sezon Rodzinki.pl :) Blog to moje miejsce na naukę - z każdym przepisem popełniam mnóstwo błędów, ale uczę się czegoś nowego i staram się zarazić tymi smakami innych. Kocham gotować i kocham jeść (czego podobno nie widać :)! 

Witaj na moim blogu :) 
Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.KONTAKT

tel: 601 616 245

_____________________________________


WYBRANE CERTYFIKATY (KURSY / KONFERENCJE)


ZOBACZ RÓWNIEŻ