Najnowsze Posty

FIT SŁODYCZE – e-book z pysznymi przepisami dla dbających o zdrowie, liczących kalorie oraz dietetyków

By 18:55 , , ,


„Żyjemy w czasach, w których zdrowe odżywianie można porównać do świętego Graala. Większość z nas chciałaby zdrowo się odżywiać. Są tacy, którzy twierdzą, że wiedzą jak to zrobić. Są tacy, którzy do tego nieustannie dążą. Są również takie osoby jak ja, które zastanawiają się nad tym, czy zdrowe odżywianie w ogóle istnieje.”

Krzysztof Domaszewski, autor e-booka „Fit Słodycze”, do żywienia ma podejście jak wielu z nas. Nieustannie szukamy dobrej żywności, nie wierząc producentom w to, że to właśnie ich produkt jest tym w 100% naturalnym i zdrowym. W prawie każdym wyrobie można dopatrzeć się czegoś nie tak. Z kolei eko-produkty mają wprawdzie ogrom pozytywów, ale niestety, również i negatywy – przede wszystkim wysoką cenę. Krzysiek, pracując nad e-bookiem, uderzył w kategorię produktów, których na co dzień brakuje nam najczęściej. Brakuje, choć zdajemy sobie sprawę ze szkód, jakie niesie ze sobą ich nadmiar w naszej diecie. I choć zdrowe słodycze kalorie wciąż mają, to ich lepszy skład, przy stosunkowo dalej niewielkiej cenie (Krzysztof korzysta z produktów raczej łatwo dostępnych), stanowi naprawdę ciekawą alternatywę.

„W prawie każdym produkcie spożywczym, z jakim mamy na co dzień do czynienia można znaleźć substancje, które nam szkodzą, działają niekorzystnie w długim lub krótkim okresie, w mniejszej lub większej dawce. Być może byłoby więc zdrowiej, gdybyśmy przyznali sami przed sobą, że dieta oparta w stu procentach na produktach, które w żaden sposób nie oddziałują negatywnie na nasz organizm nie istnieje i zastąpili „zdrowe odżywianie” terminem „racjonalne odżywianie”. Racjonalne, czyli takie, które w kontekście okoliczności maksymalizuje szansę na dostarczenie odpowiedniej wartości odżywczej, w tym makro i mikroelementów, jednocześnie w miarę możliwości minimalizując spożycie produktów jednoznacznie szkodliwych.””

Podejście Krzysztofa do tematu to w 100% i moje podejście! Jeśli jesteście na blogu ze mną dłużej, mogliście poznać je przy okazji takich wpisów jak „Teoria Umiaru” klik czy „Zmiany zaczynają się w Twojej głowie” klik. Wszystko, ale z rozsądkiem. Odpowiedni balans między koniecznością, a przyjemnością, szybko przyniesie oczekiwane korzyści. A gdyby tak połączyć jedno z drugim i rozkoszować się słodyczą bogatą w składniki odżywcze? To możliwe! Krzysztof dzieli się właśnie takimi pomysłami.

20 dokładnie opisanych receptur na zdrowsze zamienniki słodyczy. Ciekawostki na temat głównych ich składników, opis przygotowań krok po kroku, oraz finalny rachunek energetyczny (i nie tylko!). To propozycja zarówno dla tych, którzy poszukują po prostu zdrowszych zamienników, jak i dla tych, którzy liczą każdą kalorię, oraz gram białka, tłuszczu czy węglowodanów. To również świetny pomysł dla nas – dietetyków, w celu rozpisania jadłospisu. Nie trzeba samemu niczego przeliczać – Krzysiek wychodzi z tym na tacy. Wszystko w łatwo przyswajalnej formie, lekkim językiem, na czytelnych kartach. Blok czekoladowo-kokosowy? Ciastka z masłem orzechowym? A może proteinowe batony? Na myśl o każdym z tych produktów żołądek podskakuje mi w fikołkach J Wszystko to za … 17,70 zł. W tej jednej kwestii e-book ma sporą przewagę nad drukiem, ja bowiem zdecydowanie wolę poczuć zapach świeżo zadrukowanej książki. Nie mniej jednak – pozycję polecam bardzo. Na dziś wieczór planuję już zrobić Krzyśkową chałwę J


„Dręczyłoby mnie jednak sumienie, gdybym nie wspomniał, że nawet w przypadku domowych słodkości zachowanie umiaru jest wskazane i potrzebne. Wiedza zawarta w tym opracowaniu to nie magiczne wrota do świata wiecznego, bezkarnego objadania się słodyczami. To jedynie jeden niewielki element układanki, jaką jest racjonalne odżywianie, który przy odrobinie dobrych chęci i zdrowego rozsądku pozwoli wkomponować lepsze jakościowo wersje ciastek, tortów czy lodów do naszej diety, urozmaicając ją i sprawiając, że nie jest monotonna, że możemy w pełni się nią cieszyć.”


E-BOOKA ZAMÓWISZ TUTAJ: www.fitslodycze.pl

You Might Also Like

0 komentarze

ZOBACZ RÓWNIEŻ