Najnowsze Posty

KONKURS - wygraj egzemplarz książki Kto nam podkłada świnię? - Udo Pollmer

By 18:09 ,


Kilka dni temu dzieliłam się z Wami swoimi spostrzeżeniami w temacie najnowszej książki Udo Pollmera – „Kto nam podkłada świnię?” klik. Książki ciekawej, nieco kontrowersyjnej, ale przede wszystkim wsadzającej kij w mrowisko i mocno mieszającej w głowie. Dziś, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak mam dla Was 2 egzemplarze tej książki. Wystarczy, że odpowiecie na jedno krótkie pytanie J

Największy i najbardziej zaskakujący mnie mit/prawda w temacie odżywiania/żywności, który usłyszałem/am w ostatnim czasie – podziel się swoimi refleksjami w maksymalnie 5 zdaniach.

Może było to jakieś żywieniowe rozczarowanie? Zasłyszany w radio lub śniadaniówce mit? Myślałeś/aż, że coś jest zdrowe, a prawda była zgoła inna? A może wręcz odwrotnie – spotkało Cię miłe zaskoczenie? Nawet jeśli sam/a wciąż nie znasz rozwiązania i nie wiesz tego na 100% - podziel się z nami swoimi wątpliwościami. Dwie najciekawsze wypowiedzi zostaną nagrodzone egzemplarzem książki.

Czas start: 10 maja 2016
Termin końcowy przesyłania zgłoszeń: 23 maja 2016
Rozwiązanie konkursu: 25 maja 2016

Odpowiedzi można udzielać w komentarzach pod postem. Pamiętajcie o pozostawieniu swojego imienia, nazwiska/nicku oraz maila.

 _____________________________________________________

„Nasz organizm też potrafi liczyć i upomni się o niedobór energii grzecznie zwiększonym apetytem, a potem wściekłym głodem. Tu nie da się „oszczędzać”. Gdyby produkty light, kupowane w Stanach Zjednoczonych w niebotycznych ilościach, naprawdę odchudzały, to większość Amerykanek unosiłaby się zwiewnie niczym rusałki ponad Wielkimi Równinami.”
Fragment książki U. Pollmer „Kto nam podkłada świnię>”

_____________________________________________________

REGULAMIN KONKURSU
1.     Konkurs organizuje blog Pozytywne Żywienie
2.     Fundatorem nagród jest Wydawnictwo Znak
3.     Wysyłkę przedmiotów zapewnia Wydawnictwo Znak
4.     Nagrody wysyłane są tylko na terenie Polski
5.     Konkurs rozpoczyna się z dniem 10.05.2015, a kończy 23.05.2016 o godzinie 23.59
6.     Zadanie konkursowe (1 odpowiedź na 1 uczestnika), należy zrealizować w komentarzach pod postem
7.     Odpowiedzi przekraczające 5 zdań nie będą akceptowane
8.     Uczestnik musi pamiętać o pozostawieniu swojego imienia i nazwiska oraz adresu mail
9.     Nagrodami w konkursie są egzemplarze książki Udo Pollmer „Kto nam podkłada świnię?” – 1 egzemplarz na 1 Zwycięzcę
11.   Organizator i fundator nie wyraża zgody na zamianę nagród na kwotę pieniężną

_______________________________________________________________________

EDIT:

Książki wędrują do Ani i Basi jako, że zabrały one bardzo ważny głos w ważnych sprawach. Pierwszy dotyczy braku regulacji zawodu dietetyka, stąd często tyle rozbieżności w udzielanych konsultacjach, bo zajmują się nimi często osoby bez wykształcenia kierunkowego, po weekendowym kursie żywienia. Z kolei Basia zwróciła uwagę na problem żywności przeznaczonej dla dzieci. Nie wszystko co nosi etykietę z przeznaczeniem dla malucha, dla niego się nadaje, niestety. 
Panie proszę o maila ze swoimi danymi adresowymi :) GRATULACJE!


"Mnie najbardziej zaskakuje że każdy fachowiec podważa autorytet innego. U jednych trzeba jeść to a u 2 szkodzi. Ciąglę mam mętlik co jest mitem co prawdą.
Anna Kubicka aniakubicka@tlen.pl"

"Dla mnie największym zaskoczeniem w ostatnim czasie było odkrycie, że gotowe produkty przeznaczone specjalnie dla dzieci w większości w ogóle nie powinny być przez nie spożywane. Do niedawna myślałam, że jak produkt jest dla dziecka to można go kupować w ciemno, bo przecież co jak co, ale dla dziecka to przecież musi być zdrowe. Czar prysł, gdy zaczęłam rozszerzać dietę swojej córeczki a co za tym idzie wnikliwie studiować etykiety dziecięcych przekąsek. Skończyło się na tym, że z "gotowców" kupuję jedynie suszone owoce... i żal serce ściska jak widzę inne maluchy zajadające się Danonkami, Lubisiami, mlecznymi kanapkami i innymi ciasteczkami z całą tablicą Mendelejewa, bo to przecież smak dzieciństwa, którego nie można im odbierać :(
Basia Wantulok arielka18@wp.pl"

You Might Also Like

24 komentarze

ZOBACZ RÓWNIEŻ