Najnowsze Posty

Jestem za chuda! Jak się żywić by zdrowo nabrać ciała - ZdrowieIntymne.pl

By 15:54 , , , ,


W kontekście diet zwykle mówi się o nadwadze, otyłości, nadmiarze tkanki tłuszczowej, diecie redukcyjnej… Praktycznie w ogóle lub bardzo rzadko podejmowany jest temat niedowagi i często wynikającego z tego tytułu niedożywienia. Zbyt niska masa ciała okazuje się tak samo niekorzystna i niebezpieczna jak nadmiar kochanych krągłości. Co więc powinna zrobić kobieta, która przytyć chciałaby, a nie potrafi?

Pęd do ideałów, wychudzone modelki krzyczące ciałem z okładek czasopism, przekonanie, że tylko „mniej znaczy więcej”, a z drugiej strony wysyp barów z fast-foodami i łatwy dostęp do żywności. To wszystko doprowadziło do przedziwnego, kłócącego się wręcz stanu: jednocześnie obserwujemy epidemię otyłości oraz przesadną dbałość o skrajnie szczupłą sylwetkę. W tym wszystkim znajduje się jednak jeszcze jedna grupa – pacjenci, którzy swojej chudości nie akceptują i nie potrafią nic z nią zrobić. Niska masa ciała może wynikać z choroby (m.in. nadczynności tarczycy, nowotworów, chorób jelit, cukrzycy) lub po prostu świetnego metabolizmu danej osoby. Jakikolwiek nie byłby jednak jej powód, niedowadze należy stawić czoła. Niska masa ciała, podobnie jak nadwaga może bowiem skutkować poważnymi konsekwencjami takimi jak np. zahamowaniem miesiączkowania u kobiet, anemią, problemami z układem kostnym czy nerwowym, wypadaniem włosów, łamliwością paznokci. Jeśli więc nasze BMI zbliżyło się do granicy 18,5 albo i niżej, to znak, że należy zacząć działać.

FAST-FOODy I SŁODYCZE TO NIE ROZWIĄZANIE
Osoby, które chcą przytyć, najczęściej po prostu rzucają się na wszystko co tłuste, słodkie i kaloryczne bo przecież to właśnie taka żywność jest zabroniona na wszystkich dietach redukcyjnych. Skoro chcę przytyć, to pewnie tutaj będzie na odwrót, prawda? Nic bardziej mylnego! (...)


CHCESZ NA BIEŻĄCO OTRZYMYWAĆ NOWĄ PORCJĘ TEKSTÓW I PRZEPISÓW?
POLUB MNIE NA FACEBOOK-U


You Might Also Like

0 komentarze

ZOBACZ RÓWNIEŻ