Najnowsze Posty

Gdy niedomaga tarczyca - ZdrowieIntymne.pl

By 18:30 , , ,


Niedoczynność tarczycy to obok PCOS, cukrzycy czy nadciśnienia zmora dzisiejszych czasów. Szacuje się, że cierpi na nią około 4-10% populacji, z czego najczęściej są to kobiety po 50 roku życia (15%).

CZY TO JUŻ NIEDOCZYNNOŚĆ?
Obniżenie tempa przemiany materii, tycie z powietrza, nieustanne uczucie zimna,  senność i otępienie to objawy, które mocno uprzykrzają codzienne życie wielu z nas. Nawet najbardziej restrykcyjna dieta odchudzająca nie przyniesie efektów, jeśli chory gruczoł nie zostanie poddany leczeniu. Jeśli już jednak spotkamy się z endokrynologiem, czeka na nas kolejne wyzwanie – właściwa dieta.

U osób z niedoczynnością tarczycy obserwuje się m.in.:
- tycie „z powietrza”
- uczucie ciągłego zimna – chłodna, blada, sina skóra
- słabe tętno i zwolniona akcja serca
- szorstki głos
- wypadanie włosów, brwi oraz kruche paznokcie
- zaparcia
- ociężałość
- osłabienie i senność
- depresja
- nawracające infekcje

JOD, ŻELAZO, CYNK I SELEN
Aby tarczyca funkcjonowała prawidłowo, nie wystarczy tylko popularnie stosowany przez lekarzy Euthyrox. Do właściwej pracy tego narządu potrzebna jest również dostawa pewnych witamin i minerałów takich jak np. jod, żelazo, cynk i selen. Składniki te pełnią rolę tzw. kofaktorów, to znaczy umożliwiają zachodzenie procesów w trakcie których produkowane są hormony. Wśród składników, których niedobór może pogłębiać objawy choroby, wymienia się także witaminę A, witaminę D i niektóre z grupy B (B2, B3). (...)CHCESZ NA BIEŻĄCO OTRZYMYWAĆ NOWĄ PORCJĘ TEKSTÓW I PRZEPISÓW?
POLUB MNIE NA FACEBOOK-U

You Might Also Like

2 komentarze

ZOBACZ RÓWNIEŻ