Najnowsze Posty

POLECAMY. Mus owocowy dla nieco bardziej samodzielnego malucha - słodka alternatywa. Hipp Früchte Spaß.

By 19:53 , ,


Większość dni w czasie naszego dwutygodniowego pobytu w Szwajcarii upłynęła nam bardzo intensywnie. Dużo chodziliśmy, dużo oglądaliśmy, generalnie – aktywnie spędzaliśmy każdy moment. W czasie długich wycieczek, każdy z nas potrzebował zastrzyku energii. Zwłaszcza nasz Jaś.

Z dorosłym nie ma zazwyczaj żadnego problemu. Chwyci w dłoń kawałek chleba lub owocu i pogryzając przetrwa jakoś wycieczkę. Z maluchem jest już nieco gorzej bo zwykle większość posiłków jada on rozdrobnionych i raczej na spokojnie. Tak przynajmniej był do tej pory żywiony nasz niemalże 15-miesięczny już Janek. Fakt ten nieco jednak utrudniłby nasze podróżowanie, bo średnio co 3 godziny musielibyśmy szukać właściwego miejsca na spożycie lub wracać do domu. Podtykanie mu na okrągło samych bułeczek też nie było zbyt mądrym i zdrowym rozwiązaniem, dlatego w trasie zaopatrzyliśmy w specjalne smoczki na owoce (poniżej, np. firmy Canpol), długie chrupki bez sztucznych dodatków i owocowe musy, które wyszperaliśmy na stoisku z żywnością BIO.


Te, które tutaj znaleźliśmy, znacząco różniły się od produktów, które kojarzyliśmy z Polski. W przeciwieństwie do tych z Adapty, zawierały bowiem masę cudów, które najmłodszy konsument nie potrzebuje w żadnym wypadku: cukier, aromaty, barwniki. Jasiek pokochał nowe znalezisko w trymiga, a my mieliśmy fajną alternatywę na szybką i słodką przekąskę dla niego w czasie maszerowania. 

Z Genewy przywieźliśmy ich parę i w sumie żałowałam potem, że nie zrobiłam większych zapasów. Włócząc się po Biedronce i Tesco nie znalazłam żadnych podobnych. Rozczarowana poszłam jeszcze do Rossmanna, a tam … BINGO! Niemieckie musy bio HIPP-a. 100% owoców, bez dodatku cukru, aromatów i barwników.


Dlaczego, oprócz składu, wygody dla rodzica, identycznej prawie, że formie jak owoce ze słoiczka, są one według nas takie rewelacyjne? Bo w pewnym sensie są też małym krokiem ku samodzielności naszego malca. Sam musi sobie tę przekąskę trzymać, naciskać i zjadać. Rodzice w tym czasie mogą spokojnie (zależy od dziecka) wypić kawę lub po prostu nie przerywać spaceru. Dodatkowo, dla dziecka takiego jak nasze, które nie jada słodyczy, taki mus stanowi zdrowy deser. W sam raz na raz. Ma tylko jedną wadę. Jest drogi. Kilka minut przyjemności bąbla kosztuje w naszym kraju prawie 5 zł, czyli ponad dwukrotnie więcej niż przepakowane dodatkami tańsze odpowiedniki. Za jakość i wygodę się jednak płaci, a wakacje ma się tylko raz. I to nas w zupełności przekonuje.


Producent zaleca wprawdzie ostrożność w podawaniu dużych ilości tego musu  (ze względu na to, że maluch dużo przy tym ssie, co nie jest korzystne dla jego zgryzu i mowy), ale jeśli mamy wybierać pomiędzy batonikiem zjedzonym na szybko, całym jabłkiem, którego dziecko samo jeszcze nie pogryzie, a taką przekąską – jesteśmy całym sercem na TAK. Rekomendujemy.
PS musy smakowały także i rodzicom J

Przykładowe składy z opakowań CHCESZ NA BIEŻĄCO OTRZYMYWAĆ NOWĄ PORCJĘ TEKSTÓW I PRZEPISÓW?
POLUB MNIE NA FACEBOOK-U


_______________________________________________________

Cykl „Polecamy” jest subiektywną opinią w temacie wybranych produktów spożywczych i gadżetów kulinarnych/dietetycznych oraz miejsc, które zdaniem autorki warto wypróbować, zobaczyć.
Wpisy sponsorowane są zawsze wyraźnie oznaczone jako reklama, nie mniej jednak zawsze stanowią zapis prawdziwych odczuć autorki bloga.

You Might Also Like

5 komentarze

ZOBACZ RÓWNIEŻ