Najnowsze Posty

Dietą w ból – czyli jak żywieniem złagodzić ciążowe dolegliwości - ZdrowieIntymne.pl

By 11:21 , , , , ,


- Ciąża to nie choroba – słyszysz nieustannie. A jednak często, te dziewięć magicznych miesięcy jest w stanie porządnie uprzykrzyć życie przyszłej mamy. Z częścią ciążowych dolegliwości można sobie jednak poradzić. Jak? Prawidłową dietą oczywiście!

MDŁOŚCI
Nic tak mocno nie kojarzy się z ciążą jak poranne mdłości i męczące wymioty. Taki przedłużający się stan może przyszłą mamę frustrować i zniechęcać, a w skrajnych wypadkach – prowadzić do odwodnienia i niedoborów składników odżywczych.
Badania dowiodły, że ciążowe mdłości nasilają się w momencie, gdy kobieta spożywa nieregularne posiłki lub – z uwagi na dolegliwości – w ogóle z nich rezygnuje.
Aby zminimalizować przykre objawy pojawiające się zwłaszcza w pierwszym trymestrze, na komódce w sypialni postaw przygotowane wcześniej małe kanapeczki lub w ostateczności – słone krakersy bądź paluszki. Zaraz po przebudzeniu – nim na dobre wstaniesz z łóżka – zjedz je jako przekąskę. W ciągu dnia staraj się spożywać 5-6 małych posiłków, a szczególną uwagę przywiąż do śniadania, obiadu i kolacji (...).


CHCESZ NA BIEŻĄCO OTRZYMYWAĆ NOWĄ PORCJĘ TEKSTÓW I PRZEPISÓW?
POLUB MNIE NA FACEBOOK-U

You Might Also Like

0 komentarze

ZOBACZ RÓWNIEŻ