Najnowsze Posty

Cukier wzmacnia kości i krzepi - czyli najlepsze reklamy PRL-u

By 17:06 , , ,Ówczesne reklamy były jak te dzisiejsze - w zasadzie niczym nie różniły się od ''danonków na mocne kosci'' czy "śmiejżelków z witaminami". Autor hasła "cukier krzepi" - Melchior Wańkowicz, otrzymał za nie niebotycznie wysoką zapłatę. 


"Ja dostałem, jak przypuszczam, najwyższe honorarium na świecie za dwa słowa, "Cukier krzepi" - 5000 zł przedwojennych, czyli na ówczas 500 zł(otych) przedwojennych dolarów za słowo, tak cenne mogą być słowa".

Nie dziwi mnie więc to hasło, jego popularność, obecny stan wiedzy oraz podejście starszego pokolenia. Bo czy da się dziś ukryć, że reklama po prostu ogromnie na nas działa? Jakże było do niedawna, chociażby ze sokami? Promowane jako porcja zdrowia - uciskano je wszędzie gdzie się da. Na moment obecny - tak jak ten cukier - sok wcale nie krzepi. Ale świadomość i przyzwyczajenia pozostały.

Jakie czasy, taka reklama - rzekłabym. 
A Was - zostawiam z najciekawszymi, moim zdaniem sloganami i reklamami ówczesnej epoki :) Cukier w diecie niemowląt bije wszystko na głowę. A Wy? Znacie jeszcze jakieś?

CHCESZ NA BIEŻĄCO OTRZYMYWAĆ NOWĄ PORCJĘ TEKSTÓW I PRZEPISÓW?
POLUB MNIE NA FACEBOOK-U

Źródła zdjęć:
ciekawostkihistoryczne.pl
www.signs.pl
http://charliethelibrarian.com
http://vintagedesignblog.com/
www.drlifestyle.pl
zapomnianareklama.blogspot.com
www.jezuicka13.pl
lowcydizajnu.pl
www.kurierlubelski.pl
bookznami.pl
napatoczone.blogspot.com
eko-idea.blogspot.com

You Might Also Like

9 komentarze

ZOBACZ RÓWNIEŻ