Najnowsze Posty

1000 kcal wystarczy

By 13:39 , , , ,

Anna Bałon - ''modelka'' z Tap madl swego czasu była chuda jak przecinek.
Tak szczerze - to prawie wcale jej nie było.
Wystarczył jednak mały wypadek, noga w gipsie, brak ruchu i pofolgowanie sobie (tak!), a ze szczypiorka wyrósł dorodny ... nieco większy szczypiorek.


Nie byłoby w tym nic dziwnego czy sensacyjnego - wszak wiele podobnych przypadków istnieje - gdyby nie fakt, że owa panna postanowiła zrzucić to wszystko w super, hiper ekspresowym tempie. Ba! W dodatku racząc nas medialnym sprawozdaniem ze swych wysiłków.

Podziw i szacunek, że za to się zabrała, ale szkoda, że zostawiła przy tym zdrowy rozsądek w domu. Pierwotnie założyła zrzutkę około 6 kilo na miesiąc. To już dużo.
Pani dietetyk, do której się udała - stwierdziła chyba, że jednak za mało, bo jej dieta miała pozbawić Anię 12 kilogramów w miesiąc. To wszystko, pięknie oprawił i wyemitował jeden z programów śniadaniowych.
Zastanawia mnie fakt, kto tej - pożal się Boże - pani dietetyk dał uprawnienia do takiego niszczenia zdrowia i życia ludzkiego?

U każdego z nas można wyróżnić podstawową i całkowitą przemianę materii. Ta pierwsza, zakłada najniższą  ilość energii jaką nasz organizm MUSI otrzymać w stanie spoczynku (!) aby wszystkie przemiany w nim zachodzące mogły mieć miejsce. A więc na przykład oddychanie, pracę serca, mięśni, wzrost komórek, tkanek i tym podobne.

Pani ''dietetyk'' kochana, ustalając Annie dietę 1000 kcal (!) założyła sobie chyba szybką anoreksję u klientki. Dziewczyna ma bowiem 1,81 m wzrostu i podobno waży 86 kg. Przy takich danych, jej podstawowa przemiana materii wynosi niemalże ... 1760 kalorii! Jak ona ma więc oddychać, mówić, a co dopiero się poruszać???!!!

Nie mam może wielkiego doświadczenia, a przed nazwiskiem nie mogę sobie postawić formułki lek. dietetyk, ale trochu rozumu jednak posiadam. Jeśli takimi dietami chcemy zapewnić sobie zgrabną sylwetkę to lepiej od razu zainwestować w dobrą i ładną trumnę. Najlepiej taką, która gra z najnowszymi światowymi trendami.You Might Also Like

15 komentarze

ZOBACZ RÓWNIEŻ